Uzun Metraj Filmler

Üç Yol, Sinema Filmi Türkiye-Bosna (2013)
Umut Apartmanı  Tv Filmi (2016)- Genel Yönetmen ve Yapımcı
Ceviz Ağacı (2020)

Belgesel

Filistin, Yeryüzü Doktorları, 2011
Şarkılar Değişti Önce, 2013
Kayıp Zamanlar Srebrenitsa-Prijedor, 2015
Yeryüzü Hikayeleri 10 Bölüm 2016
Srebrenitsa Anneleri 5 Bölüm 2016
Doğuya Yolculuk-İran Kürtleri (Rewitiya Rojhelat)(Yapımcı)

Kısa Film

Mizan-sen, 2008
Saat Kaç? 2008
Kayıp Zaman Düşleri, 2007
Annem Olduğum Gün, 2006
Ithaki, 2005
Yasak Rüya, 2005

Müzik Video
İstanbul, 2008
İthaca, 2008

ÖDÜLLER

Ceviz Ağacı

27.Adana Film Festivali, 2020,

En iyi Müzik/ Payam Azadi, En iyi oyuncu/Serdar Orçin

Eurosia Film Festivali, 2020,

En iyi Görüntü Yönetmenliği Ödülü/Vedat Özdemir

6.Bremen Film Festivali, 2021

En iyi Edebiyat Filmi Ödülü

8.Torino Underground Film Festivali, 2021

En iyi Film, En iyi Kurgu/Mostafa Khergapoush 

7.Balkan Panorama Film Festivali, 2021

En iyi Film, En iyi Oyuncu/Serdar Orçin

6.Londra Şehir Ödülleri Festivali, 2021

En İyi Yabancı Film Ödülü

6.New York Artist Forum, Festival of Moving Image Festivali, 2021

En İyi Kurmaca Film, En iyi Oyucu/ Serdar Orçin

9.Antakya Film Festivali, 2021

En iyi Oyuncu/Serdar Orçin

5.Nepal Uluslararası Film Festivali, 2022

Don Kişot En İyi Film Ödülü

15.Güzel Sanatlar Film Festivali, California, 2022

En İyi Film

En İyi Yönetmen

Üç Yol

Eskader Sanat Eleştirmenleri- 2013’ün En İyi Türk Filmi Ödülü
32. Fajr Uluslarası Film Festivali / İran-En İyi Senaryo
6.Pristina Uluslararası Film Festival / Kosova- En İyi Oyuncu
25.Ankara Film Film Festivali – En İyi Umut Veren Yönetmen
10.Kazan İslam Dünyası Film Festivali / Rusya-Tataristan-Jüri Özel Ödülü
4. Van Gölü Film Festivali / En iyi Görüntü Yönetmenliği- Şahin Sisic
4. Van Gölü Film Festivali / En iyi Sanat Yönetmenliği- Baran Uğurlu
4. Van Gölü Film Festivali / En iyi Erkek Oyuncu- Nik Xhelilaj
4. Van Gölü Film Festivali / En iyi Kadın Oyuncu-Kristina Krepela
9. El Ojo Cojo Film Festivali / İspanya / Jüri Özel Ödülü
Xi an Silk Road Film Festival / Çin / En İyi Senaryo
Asya Pasifik Ekran Ödülleri / Avusturalya / Yarışma Filmi
Overlook Film Festivali / İtalya / En İyi Film

“Kayıp Zaman Düşleri” 2007, 35mm, 16’

En İyi Film Ödülü, Boston Türk Film Festivali (ABD) (2008)
En İyi Film, En İyi Görüntü Ödülü, Marmara Üniversitesi Kısa Film Festivali, 2007
En İyi Film Ödülü, 19. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali, 2007
Onur Ödülü, Tahran Uluslararası Kısa Film Festivali (İran), 2007

“Annem Olduğum Gün” 2006 DV, 11’

525. Gazete Özel Ödülü, Audio Visual Film Festivali (Azerbaycan)

“Yasak Rüya” 2005, DV, 5’

İkincilik Ödülü, Fatih Üniversitesi Kristal Klaket Film Festivali (2007)
En İyi Senaryo Ödülü, En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü, Kısa Çek Uzun Olsun Film Festivali (2006)
En İyi Film Ödülü, Qazvin (İran) Film Festivali, 2005
En İyi İnsan Hakları Filmi, Mazlumder Kısa Film Yarışması, 2005


FILMOGRAPHY

Feature Film

Silenced Tree, 2020
Crossroads, 2013
Building of Hope, 2016 Tv-film (As Generel Director and Producer)

Documentary

Palastine, Doctors Worldwide Stories, 2011
Firstly, Songs has been Changed in Istanbul, 2014
Missing Times in Srebrenica-Prijedor, 2015
Worldwide Stories 11 episode, 2014-2015
Mother of Srebrenica 5 episode, 2015
Journey to East-Iranian Kurdish Cultural Life, 26 episode (as Producer)

Short Film

Forbidden Dream, 2005
Ithaki, 2005
The Day I Became My Mother, 2006
Dreams of Lost Time, 2007
Mizan-sen, 2008
What Time It Is ?, 2008

Music Video

İstanbul 2008
İthaca 2008

AWARDS

‘Silenced Tree’

  • 27th Adana Film Festival, Turkey (September 2020) / Best Music, Best Actor
  • Eurosia Film Festival, Russia (November 2020) / Best Camera
  • 6th Bremen Film Festival, Germany (April 2021) / Best Literature Film
  • Torino Underground Cinefest, Italy (September 2021) / Best Film, Best Editing
  • Balkan Panorama Film Festival, Turkey (October 2021) / Best Film, Best Actor
  • 6th London City Film Awards (November 2021) / Best Film
  • 6th Festival of Moving Image-The Artists Forum New York(December 2021) / Best Narrative Film, Best Actor
  • 9th Antakya Film Festival, Turkey (December 2021) / Best Actor
  • 5th Nepal International Film Festival (March 2022) / Best Film
  • 9th Fine Arts Film Festival of California (June 2022) / Best Film, Best Director

‘Crossroads’

Best Screenplay at 32.Tehran International Fajr Film Festival, 2014
Best Turkish film of 2013 by Eskader Art Critics
Best New Talented Director 25.Ankara Film Festival, 2014
Special Juri Prize, 10.Kazan International Film Festival, 2014
Best Actor, 6.Prifest Kosova International Film Festival, 2014
Best Art Directing,  Best DOP, Best Actor, Best Actress, Van Lake Film Festival (Turkey)
Best Film, El Ojo Kojo Film Festival (Spain)
Best Script Xi An Silk Road Film Festival (China)
Best Film Overlook Film Festival (Italy)

“The Dreams of Lost Time”

Best Short Film – Boston Turkish Film Festival, 2008
Best Cinematography and Best film – Marmara University Film Festival, 2007
Honorary Award – Tehran International Short Film Festival, 2007
Best Short Film – Istanbul International Film Festival, 2007

“The Day I Became My Mother”

Special Media Prize – Baku Audio Visual Film Festival, Azerbaijan, 2006

“Forbidden Dream”

Second Short Prize – Kristal Klaket Film Festival, 2007
Best Script and Best Cinematography – Kisa Cek Short Film Festival, 2006
Best Film – Human Rights Short Film Festival in Istanbul, 2005
Best Film from Qazvin (Iran) Short Film Festival, 2005